Keha ja Meele Heaolu

Kuidas saame paremini hoolitseda oma keha ja meele eest, et parandada füüsilist, mentaalset, emotsionaalset ja vaimset heaolu? 

Tervisliku elustiili väärtus
Tere tulemast Zen Native värskesse keskkonda! Siin saad lugeda terviklikust eluviisist, keha ja meele vahelistest seostest, meditatiivsetest protseduuridest, praktikatest ja muust tervisliku elustiili juurde kuuluvast. Meie väärtustame rahulikku meelt, selget kohalolu ja turvalist ruumi. Seda, mis tänapäevases kiires elutempos kipub ununema ning mis on ka aina enam raskesti kättesaadav. Kuid väga oluline on võtta aega, et lõdvestuda, puhata meelt ning tuua fookus enese keskmesse. Olles enda keskmes oleme enesekindlamad, selgema eneseväljendusega ning rahulikumad.

Kui palju võtad sina aega oma päevas, et pöörata tähelepanu oma keha ja meele heaolu hoidmisele? 

Keha ja meel, kui üks tervik
Keha ja meele omavahelised seosed on väga põnevad, võib lausa öelda, et nad on üks tervik. Läbi keha tasandi saad sa parandada oma meele heaolu ja oma mõtetega saad tervendada keha. Mõlemale tähelepanu pöörates saad tervikuna parandada oma elukvaliteeti suurel määral. Me kõik soovime osata kerguses lõdvestuda, aga igapäevase intensiivse elu kõrvalt on vahel raske leida selleks hetki ning viise kuidas efektiivselt stressi maandada.

Peatu, hinga ja lõdvestu ning lase stressil maanduda.

Keha vajab hoolt ja tähelepanu
Läbi oma keha kogeme me reaalsust. Me liigume, tegutseme, sööme, haistame, kombime, kuulame ja kogeme elu läbi keha. Kõik kogetav loob emotsioone ning allasurutud emotsioonid ei kao kuhugi, vaid talletuvad meie kehas ja lihastes pingetena, see loob omakorda tervise probleeme. Seetõttu on väga oluline hoolitseda oma keha eest, lubada enesele tervistavaid protseduure, sügavaid massaaže ning lõõgastumist, et pingeid kehas vähendada.

Positiivsete harjumuste loomine ja järjepidevalt nende hoidmine on edu võti.

Teadlik meel
Mõtlemisega loome me reaalsust. Kui õpime oma meelt ja mõtlemist kontrollima, siis saame oma elu juhtpuldi enda kättesse. Alustades päeva vaikusega, kuulates oma hingamist ning vaigistades meelt, aitab see püsida päeva jooksul paremini keskendunud. Luua positiivse meelestatuse ja teadliku mõtlemisega päeva just selliseks nagu soovib. Emotsioonid, pidev mõttetöö ning analüüs stimuleerib meelt pidevalt ning see loob omakorda kehasse stressi. Rahulikud hetked vaikuses, meditatsioon, liikumine, positiivsed harjumused ja praktikad aitavad hoida meelt selgena ning rahulikuna.  

Just keha ja meele vaheline tasakaal on oluline, et tunneksime ennast tervena ja toimiksime oma võimekuste potentsiaalis.

Keha ja meele vaheline tasakaal
Kuidas siis hoida keha ja meele heaolu tasakaalus? Alustada tuleks väikeste sammudega, sest need on just need kõige edasi viivamad. Toetavad harjumused, nagu näiteks lisada oma päeva rohkem liikumist, juba 10 min päevas lisaks omab pikema aja peale head mõju. Seega värskes õhus jalutamine, sörkimine, jalgrattaga tööle sõitmine, iga samm toetab keha. Samuti just looduses aja veetmine on see, mis rahustab meelt ning loob selgust.  Hea on leida endale mõttekaaslasi või trennikaaslasi, kellega jagada oma kogemusi ning teineteist motiveerida. Olla enesega lahke, keskendudes positiivsetele sammudele ning oma elus tasakaalu ja heaolu loomisele. 

Kas sinul on kindlad praktikad, protseduurid või nipid, et hoida end tervena ja tasakaalus?

Tee endale kingitus
Kõigest sellest, kuidas hoida tänapäeva kiires maailmas tasakaalu oma keha ja meele heaolu vahel, saabki lugeda siit blogist edaspidi. Vaatleme erinevaid teemasid, mis mõjutavad meie heaolu ning tervist, samuti tehnikaid ja nippe kuidas oma elukvaliteeti parandada. Zen Native pakub selleks eriliselt kvaliteetseid kehahooldus CBD tooteid ning võimalusi hoitud ruumis kogeda wellness protseduure ja massaaže. Kui kingid oma kehale hetki lõdvestumiseks, siis on ka meel rahul ja rõõmus. Ei saa üle ega ümber sellest, et meie kõigi teekond oma eesmärgini, algab esimesest sammust ning tarvis on julgust teha endast lähtuvalt valikuid. Iga inimese teekond on unikaalne.

Sina oled oma elu looja, alusta juba täna oma unistuste ellu viimist.

Leave a Reply